Bota

Largimi i diplomatit, Ministria e Jashtme ruse: Provokim i qartë  


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:59 - 22/01/21 |
Opi Nion

Moska ka shprehur keqardhje për vendimin e Tiranës që shaplli një ditë më të parë të padëshiruar diplomatin rus. Lajmi bëhet i ditur nga agjencia e lajmeve Ria Novosti, që citon Zv. Ministrin e Jashtëm Alexander Grushko.

“Ky është një provokim i qartë që synon përkeqësimin e marrëdhënieve ruso-shqiptare dhe, natyrisht, ky hap jo miqësor nuk do të mbetet pa përgjigje,” tha Grushko.

Një ditë më parë Ministria e Jashtme e Shqipërisë shpalli non grata diplomatin rus, Alexey Krivosheev për shkelje të masave anti-COVID, duke kërkuar që ai të lërë vendin brenda 72 orëve./Opinion.al

Pas