Aktualitet

Lajm i fundit/ Anulohet takimi Thaçi-Vuçiç


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:46 - 07/09/18 |
b.f

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiç nuk do të takohen sot në Bruksel në takimin trepalësh me shefen e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini. Lajmin e ka bërë të ditur Marko Gjuriç, shef i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën.

“Për shkak të tensioneve lidhur me vizitën e Presidentit Vuçiç në Kosovë, Vucic vendosi të mos takojë sot Hashim Thacin në Bruksel”. Kështu u shpreh ministri i Serbisë për Kosovën, Marko Gjuriç.

Më herët dy liderët kanë zhvilluar takime të ndara me Federica Mogherinin.

Pas