Aktualitet

Kuvendi shkarkon Alibeajn, shpall vakancën për kreun e Grupit ParlamentarBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:39 - 30/04/22 |
Opi Nion

Kuvendi Kombëtar i PD ka shpallur vakancën për kreun e Grupit Parlamentar të PD. Ka qenë kreu i komisionit që po drejton punimet e Kuvendit, Belind Këlliçi, ai që deklaroi se kreu i Grupit Parlamentar do të zgjidhet nga Këshilli Kombëtar.

“Në mbështetje të statutit të Partisë Demokratike, për organizimin dhe funksionimin e grupit parlamentar të PD, me propozim të Rithemelimit, Kuvendi vendosi të konstatojë vakancën e kryetarit të grupit parlamentar të PD. Ngarkohjet këshilli kombëtar për zgjedhjen”, tha Këlliçi.

Në krye të Grupit Parlamentar të PD është Enekelejd Alibeaj, i cili nuk njihet nga Komisioni i Rithemelimit që sipas vendimit të gjykatës drejton Partinë Demokratike.

Pas