Aktualitet

Kuvendi miraton me 76 vota pro buxhetin e vitit 2023Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:00 - 10/11/22 |
Opi Nion

Kuvendi ka miratuar me 76 vota pro buxhetin për vitin 2023.  Sakaq 41 deputetë votuan kundër dhe nuk pati asnjë abstenim.

Po ashtu deputetët votuan edhe për 3 ligjet e paketës fiskale. Kështu, projektligji për akcizat u miratua me 76 pro, 40 kunder, asnjë abstenim. Projektligji për tatimin mbi vlerën e shtuar u miratua  me 76 pro, 40 kundër, asnjë abstenim, ndërsa projektligji për procedurat tatimore u miratua me 76 pro, 40 kundër dhe asnjë abstenim.

Pas