Aktualitet

Kuvendi miraton dekretet për Olta Xhaçkën dhe Niko Peleshin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:42 - 04/01/21 |
Doriana Çepunaj

Kuvendi i Shqipërisë është mbledhur pasditen e kësaj të hëne në një seancë të jashtëzakonshme, ku ka miratuar ndryshimet në qeveri të propozuara nga Kryeministri Rama dhe të dekretuara nga Presidenti Ilir Meta.

Me 95 vota pro 2 kundër dhe 2 abstenim, Kuvendi ka miratuar shkarkimin e Edi Ramës si ministër i Jashtëm dhe në këtë pozicion është emëruar Olta Xhaçka, që liron postin e ministrit të Mbrojtjes.

Ndërkohë me 94 vota pro 3 kundër 3 abstenim Kuvendi ka emëruar Niko Peleshi si ministër të Mbrojtjes./Opinion.al

Pas