Kryesore

Kuvendi miratoi marrëveshjen për Portin e Durrësit,Rama: Motor i jashtëzakonshëm ekonomikBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:17 - 25/11/22 |
Opi Nion

Parlamenti miratoi me votat e socialistëve marrëveshjen për ndërtimin e Portit të Durrësit, mesa debateve me opozitën, e cila e cilëson këtë projekt aferë korruptive.

Edhe pse vet nuk e votoi këtë projekt, pasi nuk ndodhej në parlament, këtë mëngjes kryeministri ka përshëndetur votimin pro për miratimin Projektit të Portit të Durrësit,

Përmes një postimi në “Facebook”, ai shprehet entuziast për zhvillimin ekonomik që ky Port do t’i sjellë vendit tonë.

“MIRËMËNGJES

dhe me kënaqësinë e hapjes me votën e mbrëmshme PRO të rrugës për ndërtimin e Portit të Turistik, që do të jetë një motor i jashtëzakonshëm ekonomik për Durrësin e mbarë Shqipërinë, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan kreu i qeverisë.

Pas