Kryesore

Kuvendi i Berishës zhbën strukturat e PD, shkarkon Bardhin, Dumën dhe Tabakun


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:57 - 11/12/21 |
Opi Nion

Kuvendi i Sali Berishës pas miratimit të ndryshimeve të Statusit të Ri të Partisë Demokratike ka zhbërë edhe drejtuesit aktual të strukturave.

Pavlefshmëri absolute të mbledhjes së Kryesisë së PD për shkak të mbledhjes së saj të personave të paautorizuar. Anulimin e thirrjes publike dhe të njoftimit të degëve të partisë Demokratike për mbajtjen e Kuvendin e 18 dhjetorit“, tha Këlliçi.

Komisioni i Organizimit të Kuvendit të Berishës ka shkarkuar; nënkryetarët e PD, sekretarin e përgjithshëm, dhe kryesinë e PD-së, me arsyen se nuk janë zgjedhur sipas statutit.

Në Kuvendin Kombëtar është zgjedhur Komisioni i Rithemelimit me 27 anëtarë.

Ndërkohë Azem Hajdari u vlerësua kryetar nderi i Partisë Demokratike./Opinion.al

Pas