Kryesore

Kush po i mbron bastet? Rama e pason topin tek Berisha


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:14 - 17/10/18 |
b.f

Kryeministri i vendit, Edi Rama deklaron se ish-kryeministri Sali Berisha u del për zot basteve. Ai tha mbrëmë në News 24 dhe përsëriti sot në Twitter se Berisha shkruan për gjithçka në rrjetet sociale por vetem për mbylljen e kazinove dhe pikave të basteve nuk ka folur. Duket se Rama po e pason topin tek Berisha, pas akuzave të opozitës se pas basteve sportive fshihen njerëz që kanë mbështetje politike.

Statusi i Ramës në twitter:

Saliu u del për zot basteve, partia e vet i del kundër kontrollit mjekësor bazë FALAS.Këto janë dy fytyrat kuptimplota të një opozite që ka humbur bastin me të ardhmen dhe ka mbetur peng i një politike të dëshpëruar dyfytyrësie e shterpësie të ububushme.Bastet vdiqën Sali!

*foto ilustruese

Pas