Life Style

Ja cilat janë 5 shtetet që tradhëtinë bashkëshortore e dënojnë me ligj


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:45 - 17/10/18 |
el ida

Të tradhëtosh bashkëshortin është ende e paligjshme në disa shtete.

Disa vende tradhëtinë bashkëshortore e përcaktojnë si akt mashtrimi. Dënimet për këtë akt ndryshojnë shumë në varësi të vendndodhjes.

1-Arizona

Bashkëshorti juaj dënohet deri në 30 ditë burg. Dhe jo vetëm ai do të penalizohet, por edhe personi tjetër.

2-Florida

Në një vend ku shumica del me bikini, si mund të përmbahesh? Nëse tradhëton mund të bëjnë deri në dy muaj burg dhe gjobë 500 $.

3-Kansas

Marrëdhënia me dikë tjetër përveç bashkëshortit tuaj dënohet deri në një muaj në burg dhe me gjobë deri në 500 $.

4-Illinois

Pasojat për tradhti bashkëshortore në Illinois shkojnë deri në një vit burg për të dy ata që tradhëtojnë.

5. Massachusetts

Është konsideruar, sipas intv.al një krim me një gjobë deri në $ 500 dhe dënim me burg deri në tre vjet.

Pas