Emisionet

Kush po gënjen për kasetën e Krushës?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:51 - 17/11/20 |
el ida

Lufta e Kosovës, raporti i Dick Marty-t dhe akuzat ndaj liderëve të UÇK-së janë kthyer sërish në vëmendje në emisionin “Opinion”.

Kjo edhe pas denoncimeve të bëra nga Kryeministri Rama, ndaj kryedemokratit Basha, mbi rolin e këtij të fundit gjatë viteve që ka punuar në UNMIK.

Më tej, një qytetar nga Krusha, Milaim Bellanica, dëshmitar i masakrës së kryer nga Serbët në mars të vitit 1999 ka akuzuar Kryedemokratin Basha se i ka marr një kasetë, në të cilën ishin xhiruar imazhe të masakrës. Ky fakt, është mohuar nga kryetari i PD.

Mbi këtë argument, mbrëmjen e së hënës në emisionin “Opinion” kanë diskutuar:

Baton Haxhiu

Armand Shkullaku

Lorenc Vangjeli

Adri Nurellari

Ne lidhje: Taulant Balla

 

Pas