-U tha në Opinion

Kush ishte Taulant Nura, djali 17-vjeçar i gruas së dhunuar, që u vra në luftëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:43 - 02/11/22 |
el ida

Gruaja që u dhunua brenda qendrës së të moshuarve në Pejë, është nëna e tre fëmijëve. Një vajzë dhe dy djem. Një prej tyre, Taulant Nura. Ai është dëshmor i Kosovës dhe është vrarë në moshën 17-vjeçare.

Kjo foto është një ndër të rrallat që familja ka mundur të shpëtojë, ndërsa banesa e tyre bashkë me kujtimet e u dogjën gjatë luftës.

Gazetari Blendi Fevziu tha në studion e “Opinion” se trupi i dëshmorit 17-vjeçar ishte ndare ne dy pjesë, dhe u varros një pjesë në Kosovë dhe një pjesë në Serbi./Opinion.al

Pas