Aktualitet

Hakerat iranian publikojnë listën e agjentëve të SHISHBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:07 - 02/11/22 |
Opi Nion

Të tjera të dhëna sensitive janë publikuar nga hakerat iranian që goditën Shqipërinë në muajin korrik dhe shtator.

Mësohet se në faqen e tyre online, hakerat kanë bërë publik të dhënat e punonjësve të Shërbimit Informativ Shqiptar.

Pjesë e të dhënave janë emrat, email-et dhe numrat e telefonit të disa prej këtyre punonjësve.

Më herët, hakerat kanë publikuar edhe të dhëna të tjera sensitive për qytetarët si dhe të dhënat e sistemit TIMS.

Për shkak të dy sulmeve kibernetike, qeveria Shqiptare vendosi që të shkëpusë marrëdhëniet diplomatike me Iranin.

Pas