Aktualitet

Kush është Ervis Martinaj boss-i i lojërave të fatit që dyshohet për vrasje të bujshme


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:50 - 13/11/15 |
b.f

TIRANË- Në kohën kur e gjithë Policia e Shtetit kërkon ta arrestojë për vrasjen e Linzes, Ervis Martinaj dënohet me tre muaj burg nga Gjykata e Tiranës. Ai u shpall fajtor për organizim të palejuar të llotarive të pakten 12 herë në kryeqytet. Gjatë këtij viti po kjo gjykate e ka dënuar 33-vjecarin dy herë me gjobë për të njejtën akuzë.

Prokuroria e akuzon Martinajn për veprën penale të “orgazimin e paligjshëm të lojërave të fatit”. Sipas prokurorit Endrit Bime të paktën në 12 raste, Ervis Martinajt i është dokumetuar akuza duke i sjellë miliona lekë dëm buxhetit të shtetit.  Në sallë Martinaj u mbrojt nga nja avokat i caktuar nga shtetit pasi asnjëherë nuk ka qënë i pranishëm në këtë gjyq.

33-vjecari është dënuar dhe dy herë të tjera për të njëjtën akuzë me gjobe, gjatë këtij viti. Per shkak se është përsëritës, këtë herë prokuroria kërkoi dënimin me burg.

Por Ervis Martinaj nuk është i dënuar vetëm për lojërat e fatit, ai konsiderohet nga policia si person tepër i rrezikshëm pasi dyshohet për dy vrasje të bujshme. Ndërkohë në kulmin e operacionit të lojërave të fatit kërcënoi një zyrtar të lartë policie se do ta vriste. Burimi: TVKlan

KOMENTO (8)

Shkruaj nje koment

  1. KAM VETEM NJI PYETJE SI MUND TE IDENTIFIKOHET NJI PERSON QE NE FOTOT E MEDJAVE ESHTE GJATE TE GJITHE KOHES ME KURRIZ ?!

  2. Ervis martinaj nuk eshte kriminel. Sajmir tahiraj eshte.
    Pse e beni ngjarjen ne kte menyr qe tia vini emrin kriminel mbrapa kot????

  3. Po ca pune ka bere mor se na hoqet trurin mor ju rujt zoti mendjen e kokes! Vetem se ka vjedhur po ai dhe roje objektesh se ben dot. Sajmiri e vleresoi dhe e beri shef komisarjati ca ti bej me ti fry ne bythe tani. Po ai sajmir e katandisi policine ne kete pike se nuk la te pa afte pa e bere shef o mavria ti

  4. Po ca flori bythe eshte komandant engjellushi o te marte purtha shalet dhe ty se le koqen e namit. Hajdut me cizme eshte dhe analfabet asgje me shume!

  5. Si ka mundesi qe nje kriminel te kercenoi komandant engjellushin, qe eshte super djale dhe super polic, te eci i lire dhe te vrasi disa persona dhe kur kallezohet nga nje komandant policie. Po njerzit e thjeshte a i llogarit njeri?!
    Shteti te mbroj policet

Pas