Kronikë

Kush është “Dara”, autori i dyshuar për atentatin ndaj prokurorit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:36 - 06/11/19 |
Opi Nion

Pak ditë më parë Shqipëria u trondit nga atentati i bërë në “Mbikalimin e Shkozetit” në Durrës, ku mbetën të plagosur, prokurori Arjan Ndoja, miku i tij, Landi Muharremi dhe Andi Maloku, shoferi i prokurorit.

Deri më tani policia ka arrestuar si autorë i dyshuar Redjan Rrajan, i cili sipas provave të verifikuara nga autoritetet, rezulton se ka qenë brenda makinës nga ku u qëllua me breshëri kallashnikovi prokurori dhe dy personat e tjerë.

Ndërkohë, Vizion Plus ka publikuar një foto e bërë së fundmi të Redjan Rrajas.

Mbi 34-vjeçarin që do të dalë sot para Gjykatës, rëndojnë akuzat “Vrasja e funksionarëve publikë” ne tentative, “Vrasja kundër dy ose më shumë personave”, e kryer në bashkëpunim, mbetur në tentativë” dhe “Armëmbajtja pa leje”.

Redjan Rraja, i afërmi i deputetit socialist Rahman Rraja ka qenë i përfshirë edhe ne ngjarje te tjera kriminale. Ai është hetuar edhe për ngjarjen ne ish-bllok ku u ekzekutua Elton Çiço. Në atë kohë Rraja u akuzua se fshehu pistoletën dhe celularin e viktimës./ Opinion.al

Pas