Aktualitet

Kush është Brigada e Kuqe që kërcënoi Ministrin Tahiri?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:18 - 16/11/15 |
b.f

Ditët e fundit një email kërcënues drejtues ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, që mbante firmën e Brigadave të Kuqe, ngriti një pikëpyetje kush është kjo organizatë dhe a ka lidhje me fondamentalizmin? Një kronikë e realizuar nga Tv Klan na tregon kush janë Brigadat e Kuqe në Shqipëri dhe aktiviteti i tyre.

https://www.youtube.com/watch?v=6vF8_cIbk24&feature=youtu.be

KOMENTO (3)

Shkruaj nje koment

  1. Nuk e di se kush jan por di qe dhe brigadat e kuqe dhe PD tahiri dhe kjo qeveri u karen ne qaf, populli nuk eshte budalla…….

  2. Kurse ti je qartaz fondamentalist kristian! Ti dhe ndjekesit e ISIS jeni thelbi i problemit! Ju duheni rraf me shpulla qe ne ngjizje qe t’ju vijne trute ne vend dhe kaiher te flisni noigjo qe ka kuptim! Toc

  3. Zoti Fevziu,kjo qe po diskutoni ne studio eshte nje Farse.Pse???Sepse ata te ftuarit nuk flasin te drejten.Flas per Zotin Hajdaraga,Zonjen Duma,dhe ai gazetari tjeter qe sja di emrin.Ndersa ata tjeret Zhilla,dhe ajo Zonja me shami,dhe ai Elvisi dihet se jane Fondamentaliste Muslimane.Pra nje pjese nuk flet te verteten se kan frige.Ne Shqiperi njerezit nuk munden te thone te verteten per kete teme.Se Shteti nuk eshte ne gjendje te mbroje Qytrtaret nga asgje.Farse vetem Farse.Kur e gjith Bota e di se Islami eshte ne thelb Fe e dhunshme.

Pas