Sport

Kush është 11-tëshi i së ardhmes së Shqipërisë?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:09 - 25/10/15 |
b.f

Ata janë të talentet më të kuotuar për të veshur dhe për të formuar Kombëtaren e së ardhmes. Luajnë në Evropë dhe janë një siguri se Kombëtarja do të ketë një të ardhme të suksseshme. Po kush janë 11 lojtarët që mendohet të përbëjnë ajkën e Kombëtares, apo ndryshe gjakun e ri.

1-Rey Manaj 18 vjec Vendlindja Lushnje Roli Sulmues

 Skuadra Internazionale Itali

2-Shani Tarashaj Vendlindja Tirane Roli Sulmues

Skuadra Grasshopers Zvicer

3-Donis Avdiaj Vendlindja Osnabruk Gjermani Roli Sulmues

Skuadra Sturm Graz Austri

4-Milot Rashica Vitesse Hollandë Mesfushor Sulmues

5-Herolind Shala Vendlindja Porsgrunn Norvegji Roli Mesfushor

Skuadra Slovan Liberec Çeki

6-Endri Çekiçi Vendlindja Pogradec Roli Mesfushor

Ekipi Dinamo Zagreb Kroaci

7-Liridon Latifi Vendlindja Prishtine Roli Mesfushor i Majte

Ekipi Skenderbeu i Korçes

8-Keidi Bare Vendlindja Fier Roli Mesfushor

Skuadra Atletiko Madrid Spanje

9-Labinot Kabashi Vendlindja Vantaa Finlande Roli Mesfushor

Skuadra Moshat Barceloba Spanje

10-Qazim Laçi Vendlindja Peshkopi Roli Sulmues

Skuadra Olympiakos i Pireut Greqi

11-Thomas Strakosha Vendlindja Athine Greqi Roli Portier

Ekipi Salernitana Itali

 

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

  1. Kjo foto e djalit kumanovar nga young Boys eshte Taulant Seferi kurse Emri tij nuk Figuron askund a do te jet Taulant Seferi ne 11 e Kombetares ne France

Pas