Emisionet

Kush e akuzon Hashim Thaçin?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:04 - 06/11/20 |
el ida

Akuzat e ngritura nga Gjykata Speciale ndaj presidentit të Kosovës Hashim Thaçi janë diskutuar të enjten e 5 Nëntorit në emisionin “Opinion”.

Në të njëjtën ditë, disa nga drejtuesit kryesorë të UÇK, Hasim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi kanë udhëtuar drejt Hagës, ndërkohë që më herët Hashim Thaçi dha dorëheqjen si president i Kosovës.

Të ftuar për këtë temë në studio kanë qenë:

Taulant Balla

Baton Haxhiu

Armand Shkullaku

Agim Nesho

Ismail Tasholli

Ndërkohë përmes lidhjeve Skype, kanë ndërhyrë presidenti i vendit Ilir Meta, Ish kryeministri- Sali Berisha, Ministri për diasporën Pandeli Majko, Zv.Kryeministri i Maqedonisë së verout Artan Grubi dhe avokatja Rudina Jasini.

Emisioni në vijim, pjesnë e tij të dytë ka prekur edhe çështjen e zgjedhjeve në Amerikë, ku në lidhje nga shtabi elektoral i Donald Trump ka qenë Evi Kokalari.

Pas