Bota

Kush do të jetë personi i parë që do të telefonojë Joe Biden si president?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:53 - 21/01/21 |
Semiljana Azizi

Telefonata e parë që Presidentit të ri të SHBA, Joe Biden do të bëj do të jetë me kryeministrin e Kanadasë Justin Trudeau.

Lajmi është konfirmuar nga Sekretarja e shtypit të Shtëpisë së Bardhë Jen Psaki, e cila u tha gazetarëve se thirrja e parë e Biden do t’i drejtohet Kryeministrit kanadez.

Telefonata e tij e parë do të jete me një udhëheqës të huaj të premten, me Kryeministrin Trudeau,” tha ajo gjatë konferencës së saj të parë për shtyp në Shtëpinë e Bardhë pas inaugurimit të Biden.

“Unë pres që ata me siguri do të diskutojnë marrëdhëniet e rëndësishme me Kanadanë, si dhe vendimin mbi tubacionin Keystone që ne njoftuam sot”, tha Psaki.

Kujtojmë që ditën e djeshme është zhvilluar edhe ceremonia e inaugurimit të Presidentit të 46-të të SHBA-ve, Joe Biden me pjesëmarrje të vogël njerëzish, por me forca sigurie të shtuara./Opinion.al

Pas