Rajoni

Kurti takim me Escobar:Largimi i barrikadave në veri të Kosovës duhet të ndodhë menjëherëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:34 - 12/12/22 |
Opi Nion

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti u takua sot me të dërguarin e SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar me të cilin diskutoi për situatën e tensionuar në veri të vendit.

Në njoftimin e publikuar nga zyra e kryeministrisë në Kosovë, thuhet se u diskutua për zhvillimet e fundit dhe situatën në pjesën veriore të Kosovës duke u theksuar se largimi i barrikadave duhet të ndodhë menjëherë.

“Në takim gjithashtu u diskutua për raportet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, procesin e dialogut dhe për rrugën përpara drejt normalizimit të plotë të marrëdhënieve ndërmjet dy vendeve”, njofton Zyra e Kryeministrit.

Pas