InstaBIZ

Kur legjendat bëhen bashkë, DiCaprio dhe Robert De Niro në një film


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:38 - 24/01/20 |
el ida

Leonardo DiCaprio dhe Robert de Niro do të luajnë bashkë në të njëjtin film i cili do të realizohet nga një tjetër legjendë, Martin Scorsese.

Ky i fundit thotë se prodhimi i ri kinematografik do të quhet “Killers of the flower moon”,dhe sipas ekspertëve pritet ta ngrejë aktrimin në një nivel tjetër.

“Kam mësuar shumë nga De Niro dhe Scorsese. Jam i lumtur që mund t’i quaj bashkëpunëtorët e mi. Është nder i veçantë që pas rreth 30 vitesh do të kem mundësinë të luaj përkrah tyre në dramën e ardhshme të Martin Scorseses”, shprehet DiCaprio.

Edhe më parë, Scorsese ka realizuar filma shumë të suksesshëm me dy aktorët, si me DiCaprion në filmin “The Wolf of Wall Street” dhe me Robert de Niron  në “The Irishman”, që këtë vit u nominua në Gloden Globes për “Best Motion Picture-Drama”.

Dy ikonat kinematografike kanë luajtur bashkë edhe në vitin 1993 në filmin “This Boy’s Life”, një prodhim i inspiruar nga vepra me të njëjtin emër e autorit Tobias Wolff, ku Robert ishte nën petkun e personazhit Hansen dhe DiCaprio interpretonte rolin “Toby”./Opinion.al

Pas