Sport

Kupa e Botës/ Një tjetër barazim pa gola, Uruguaji dhe Koreja e Jugut ndajnë pikëtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:09 - 24/11/22 |
Opi Nion

Ka përfunduar në barazim pa gola sfida mes Uruguajit dhe Koresë së Jugut, ndeshja e para në grupin H në Kupën e Botës “Katar 2022”.

Amerikano-jugorët dhe aziatikët prodhuan shumë raste dhe luftë sportive, teksa edhe 12 minutat shtesë nuk i ndihmuan që të shënonin gol.

Për momentin Uruguaji dhe Koreja e Jugut kanë nga një pikë në grupin H, teksa në 17:00 luajnë Portugalia me Ganën po për këtë grup.

Pas