Aktualitet

Kundër rritjes së çmimeve, nis protesta para Kryeministrisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:28 - 29/03/22 |
Opi Nion

Qytetarët kanë rifilluar protestat kundër rritjes së çmimeve para Kryeministrisë.

Me pankarta në duar, qytetarët kundërshtojnë rritjen e çmimit të naftës dhe të produkteve të tjera bazë.

Në protestat e mëparshme protestuesit kërkuan heqjen e taksave, heqjen e akcizës dhe miratimin e ligjit për minimumin jetik duke i lënë kryeministrit Edi Rama afat.

Pas