Kronikë

Kultivonin kanabis në fshat, pranga dy personave në Gramsh


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:05 - 03/09/20 |
el ida

Dy persona janë arrestuar në Gramsh pasi kultivonin kanabis në fshatin Grabovë e Poshtme.

Gjatë operacionit policor “Droni 2020” u arrestuan personat E. XH., 37 vjeç, banues në fshatin Grabovë, Gramsh dhe E. T., 33 vjeç, banues në Burrel. Gjatë kontrollit me anë të dronit dhe informacioneve nga banorë të zonës u bë i mundur arrestimi i tyre.

Gjithashtu në lokalin e 33-vjeçarit, policia gjeti fara kanabisi. Sipas policisë, materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprimet e mëtejshme procedurale./Opinion.al

Pas