Aktualitet

Kuksianët presin me protesta Edi Ramën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:52 - 30/10/18 |
b.f

Pas qytetarëve të Hasit, edhe ata të Kukësit e kanë pritur me protesta kryeministrin Edi Rama. Nën thirrjet ‘Rama ik, Rama ik, Turp, turp, turp’.

Me qindra qytetarë kuksianë janë mbledhur në shesh dhe kanë protestuar kundër Edi Ramës dhe taksave të tij.

Ndërkohë në drejtim të eskortës së kryeministrit qytetarët kanë hedhur dhe flakadanë.

Është dashur ndërhyrje e forcave të shumta të policisë të cilët nuk kanë lejuar turmën t’i afrohet kryeministrit.

Në çdo qytet të Shqipërisë Rama është pritur me protesta.

Pas