Sport

Kukësi-Partizani/ Daja: Absurde që dy skuadra të stërviten në një kompleks


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:21 - 20/02/21 |
Semiljana Azizi

Trajneri i Partizanit, Ilir Daja ka folur për mediat, para ndeshjes që pritet të zhvillohet nesër përballë Kukësit.

Daja është shprehur se është absurde që të dyja skuadrat të stërviten në të njëjtin kompleks teksa thekson se diçka e tillë ndodh vetëm në Shqipëri.

Sa i përket paraqitjes së skuadrës për përballjen e nesërme, Daja tha se duhet të jenë seriozë dhe ta shtojnë diferencën e pikëve dhe duhet të sakrifikojnë të gjithë për të shkuar drejt 3 pikëshit.

Trajneri Ilir Daja ka pranuar se sigurisht Kukësi është një rival i tyre, pasi Partizani nuk ka ndonjë diferencë shumë të madhe që të ketë një qetësi karshi të tjerëve.

Nga ana tjetër trajneri i Kukësit, Mirel Josa u shpreh nuk dëshiron të bëj krahasim, teksa pranoi se Partizani është një kundërshtar i fortë. Josa e vlerësoi gjithashtu Partizanin si një  skuadër shumë serioze e pretendente./Opinion.al

Pas