Kronikë

Kukës/ Babai e dhunonte, 14-vjeçarja e denoncon në polici


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:38 - 02/05/22 |
Opi Nion

Një 41-vjeçar është arrestuar nga Policia e Kukësit pasi ka dhunuar fizikisht vajzën e tij të mitur.

Ka qenëz vajza 14-vjeçare ajo që ka bërë denoncimin për dhunën e ushtruar nga babai i saj. Në pranga është vënë M. B., 36 vjeç, banues në fshatin Lojme.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e këtij shtetasi, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materilale, një armë zjarri, një armë gjahu çifte, sasi municioni luftarak dhe disa fidanë të dyshuar narkotikë kanabis, të kultivuar në gota plastike.

Pas