Aktualitet

Futi foshnjën në valixhe,mjekia në Korçë:E ëma thotë që e ka lindur dikush tjetër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:48 - 02/05/22 |
Opi Nion

Mjekia neuro-psikiatre Nikolina Bode ka vizituar gruan e cila futi fushnjen e saj në një valixhe, ku gje ti dhe vdekjen.

Bode thotë se familjarët e kanë konstatuar shtatzëninë e 40-vjeçares në muajin dhjetor të vitit të kaluar, atëherë kur shtatzënia ka qenë e dukshme.

Ata kanë tentuar ta vizitojnë por 40-vjeçarja ka kundërshtuar. Gruaja sipas mjekes është diagnostikuar me probleme të shëndetit mendor 3 vite më parë por nuk pranonte të mjekohej.

Mjekja thotë se gruaja vuan nga çrregullime serioze të shëndetit mendor psikotike për shkak të të cilave ajo ka humbur lidhjen me realitetin.

Ajo është marrë në pyetje, por përgjigjet kanë qenë kryesisht të paqarta. Po ashtu, bëhet e ditur se 40-vjeçarja ka thënë se fëmijën e ka lindur dikush tjetër dhe jo ajo.

Pas