Bota

Kthehet për të garuar për kryeministër?Johnson në economy class bashkë me familjenBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:42 - 22/10/22 |
Opi Nion

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson është fotografuar duke u kthyer në Mbretërinë e Bashkuar.

Sipas Sky news, Johnson ka qenë me pushime në Republikën Domenikane, por pritet të kthehet në Londër pasi i tha një aleati se do të kandidojë për të udhëhequr sërish vendin.

Ai po rikthehet në ekonomi së bashku me gruan dhe fëmijët e tij, dhe fotografia është marrë nga Michael Herd i Sky.

Sipas asaj që raporton Sky News, Johnson udhëtoi me “economy class” bashkë me gruan dhe fëmijën ndërsa fotoja është shkrepur nga Michael Herd i Sky News. Johnson dhe familja e tij hipën në aeroplan para të gjithë të tjerëve, dhe sipas korrespondentit amerikan Mark Stone, reagimet ishin të ndryshme.

Ai raporton se disa pasagjerë dukeshin “pak të hutuar” dhe kishte disa ngacmime, duke shtuar: “Z. Johnson është ulur në “economy class” afër pjesës së pasme të avionit, me gruan dhe fëmijët e tij.

Ish-kryeministri ka qenë në Republikën Domenikane për dy javët e fundit – dhe kishte pasur shumë spekulime se kur do të kthehej.

Pas