Kryesore

Kryeministri Rama e nis ditën me një lutje për qytetarët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:05 - 29/07/20 |
Opi Nion

Pas lehtësimit të masave kufizuese Shqipëria po përballet me rritje të numrit të viktimave dhe të infektuarve me koronavirus.

Nisur nga situata në vendin tonë, ministria e Shëndetësisë vendosi që të bëjë të detyrueshme mbetjen e maskës në ambiente të mbyllura, ndërsa ka paralajmëruar ndëshkime për qytetarët që nuk zbatojnë masën.

Ndërkohë, kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme më një lutje për qytetarët. Kryeministri iu kërkon qytetarëve që të mbajnë maskën në ambiente të mbyllura në mënyrë që të mbrojnë veten dhe të tjerët.

Postimi i Ramës

Mirëmëngjes dhe me lutjen për mbajtjen e maskës në mjedise të mbyllura, që të mbroni veten, familjen, të afërmit dhe të tjerët rreth jush, ju uroj një ditë të mbarë🙏

#ShëndetiMbiTëGjitha./ Opinion.al

Pas