Bota

Kryeministri i Gjeorgjisë jep dorëheqjen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:09 - 02/09/19 |
xhu lia

Kryeministri i Gjeorgjisë, Mamuka Bakhtadze ka dhënë dorëheqjen  duke u shprehur se e ka përfunduar misionin e tij. Bakhtadze njoftoi largimin e tij përmes një postimi Facebook duke theksuar se do të japë detaje më vonë.

“Një kornizë strategjike e zhvillimit është krijuar dhe zbatuar, ndaj kam vendosur të jap dorëheqjen, sepse besoj se e kam përmbushur misionin tim në këtë pikë”,- tha ai.

Bakhtadze, 37 vjeç u zgjodh vitin e kaluar nga partia në pushtet “Ëndrra Gjeorgjiane”, me zotimin se do të miratojë reforma liberale për të arritur anëtarësimin e  Gjeorgjisë në rrugën drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian dhe në NATO.

Pas