Kryesore

Kryemadhi me të rinjtë: S’mund të lejojmë që t’ju marrin të ardhmen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:05 - 17/01/21 |
Opi Nion

Sot kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ka zhvilluar një bashkëbisedim me të rinjtë që votojnë për herë të parë në zgjedhjet e 25 prillit.

Në fjalën e saj, Kryemadhi se qeveria “Rama” po nxit largimin e të rinjve nga vendi. Kryetarja e LSI-së ka theksuar se mungesa e shpresës është arsye pse të rijtë po braktisin Shqipërinë.

“Ju e keni parë dhe vetë procesin e Maturës Shtetërore, dhe humbjet që patët nga ky proces. Çdo ditë duhet të motivohen votuesit për herë të parë që janë elementë që duhet të përdoren. Ata po largohen nga vendi. Rama po i motivon për t’u larguar. Shqipëria është e shqiptarëve, jo e Lulit, e Monikës, dhe e Ramës. Ai merr guximin; duroni kush duron, dhe pjesa tjetër të ikë. S’mund të lejojmë që dikush të marrë të ardhmen tuaj”,- tha Kryemadhi./ Opinion.al

 

Pas