Aktualitet

Kryebashkiaku i Dropullit preket nga COVID-19: Kisha simptomat e para


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:57 - 25/10/20 |
Al Do

Koronavirusi prek kryebashkiakun e Dropullit, Dhimitër Toli.

Ai e ka bërë vetë publik këtë fakt në Facebook, teksa shkruan se vetëm pak minuta më parë i është konfirmuar tamponi pozitiv teksa ka qenë në izolim bashkë me familjen pasi shfaqi simptomat e para që dje.

Ai informon se nesër Bashkia nuk do të funksionojë pasi do të dezinfektohet teksa garanton se do vijojë të kryejë detyrën e tij nga shtëpia.

STATUSI NGA DHIMITËR TOLI

Të nderuar bashkëqytetarë!

Vetëm pak minuta më parë më informuan se jam pozitiv për koronavirus dhe kam qenë në izolim , unë dhe familja ime, që nga dje kisha simptomat e para! Nesër Bashkia nuk do të funksionojë pasi dezinsektimi do të bëhet në të gjitha zonat, duke vëzhguar gjithmonë masat e nevojshme mbrojtëse! Do të vazhdoj të kryej detyrat e mia për sa kohë që kam nevojë nga shtëpia! Ju uroj shëndet dhe vëmendje maksimale!

Sinqerisht,

Kryebashkiaku i Dropolit dhe Pogonit
Dimitris Tolis

Pas