Kryesore

Kriza energjitike/ Balluku: Para vendimit për fashën mbi 800kWh do të…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:16 - 31/10/22 |
Opi Nion

Belinda Balluku, zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, deklaron se faturimi i energjisë elektrike nis pas javës së parë të muajit Nëntor.

Balluku shkruan në një postim në rrjetet sociale se do të analizohet çdo detaj para vendimit për aplikimin ose jo të fashës mbi 800 kËh teksa shton se “niveli Fierzës është më pak se 268 m, por ka pritshmëri për prurje më të mira në vazhdim”.

“Faturimi i energjisë nis pas javës së 1 të muajit. Me një situatë jo të mirë hidrike, kur niveli i Fierzës është më pak se 268 m, por me pritshmëri për prurje më të mira në vazhdim & bazuar në uljen 6.2% të konsumit, do të analizojmë çdo detaj, para vendimit për fashën mbi 800 kËh”, shkruan Balluku në Twitter.

Pas