Rajoni

Kosovë, babai vret me armë të birin pas sherrit për pronatBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:48 - 13/06/22 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në fshatin Peran të Podujevës. Dyshohet se të përfshirë janë babë e bir.

Sipas informacioneve, babai ka vrarë me kallashnikov djalin e tij, për shkak të mosmarrëveshjes për pronën.

“Rreth orës 18:00, është raportuar për të shtëna me armë zjarri në fshatin Peran të komunës së Podujevës. Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe mbështetur në të dhënat e para, bëhet e ditur se një person, ka humbur jetën si pasojë e plagëve të marra nga arma zjarrit. Vdekja e viktimës është konstatuar nga ana e mjekëve emergjent. Policia ka iniciuar një hetim me synim sqarimin e të gjitha rrethanave që karakterizojnë rastin”,-zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

Pas