Rajoni

Kosovë/ 728 të infektuar dhe asnjë viktimë në 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:50 - 17/01/22 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka njoftuar se më 17 janar janë regjistruar 728 raste të reja me koronavirus pas testimit të 5,297 mostrave.

Sipas njoftimit, në 24 orët e fundit nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes nga COVID-19. Po ashtu, në raportin ditor thuhet se 99 pacientë janë shëruar ndërsa raste aktive janë 5,118.

Sa i përket vaksinimit, në 24 orët paraprake janë administruar 1,156 doza të vaksinës kundër koronavirusit. Që prej nisjes së fushatës së vaksinimit, në Kosovë, me dy doza të vaksinës janë vaksinuar 796,246 persona./Opinion.al

Pas