Kryesore

Kosovë, 3 viktima dhe 1.128 raste me koronavirus


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:30 - 13/08/21 |
Opi Nion

Kosova ka regjistruar sërish një numër të lartë rastesh me Covid-19, ndërkohë që po qarkullon varianti “Delta”.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë njofton se janë regjistruar 1,128 raste me koronavirus, pas testimit të  7.424 mostrave.

Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën si pasojë e Covid-19, 3 persona. Viktimat janë dy nga Gjilani dhe një nga Kosova. Po ashtu bëhet me dije se janë shëruar 46 qytetarë. Nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i të infektuarve me Covid ka shkuar në 113,781 në Kosovë mes të cilëve kanë humbur jetën 2,276 qytetarë./Opinion.al

Pas