Kryesore

Kosovë, 14 viktima dhe mbi 2,500 raste të reja me koronavirus


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:10 - 25/08/21 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 2.541 raste pozitive me Covid 19, nga 12.618 testime të kryera.

Fatkeqësisht numri i viktimave ka qenë i lartë, pasi kanë humbur jetën 14 qytetarë.

Sot janë shëruar 604 qytetarë, duke çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 108.603.

Në total numri i rasteve aktive në vend është 23.845./Opinion.al

Pas