Rajoni

Kosovë/ 14 raste të infektimeve me Covid, asnjë viktimë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:29 - 20/10/21 |
el ida

Kosovë vijon të shënojë një situatë mjaft të qetë të infektimeve Covid, krahasuar me Shqipërinë ku shifrat vijojnë të jenë të larta. Në 24 orët e fundit në Kosovë u raportuan 14 raste të reja të infektimeve me Covid në 2140 testime, sikurse bën të ditur Ministria e Shëndetësisë.

Fatmirësisht në vend nuk është shënuar asnjë viktimë, ndërsa numri i rasteve aktive është 515 pacientë.

Që nga fillimi i pandemisë, Kosova ka regjistruar mbi 160,000 raste të të infektuarve dhe 2,974 viktima./Opinion.al

Pas