Kryesore

Kosova regjistron 592 raste me koronavirus dhe 6 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:12 - 06/03/21 |
Opi Nion

Kosova ka regjistruar në 24 orët e fundit 592 raste me koronavirus, pas ekzaminimit të 3.177 testeve.

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK), janë regjistruar gjithashtu edhe  gjashtë viktima.

Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 2 raste (85, 81 vjeç), Istog 1 rast (80 vjeç), Prizren 1 rast (78 vjeç), Podujevë 1 rast (46 vjeç), Rahovec 1 rast (75 vjeç)”, është thënë në njoftim.

Në po këtë ditë, virusin COVID-19, e kanë kaluar 291 persona, derisa 9.175 raste vazhdojnë të jenë aktive.

Që nga fillimi I pandemisë autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar 72.500 persona të infektuar me këtë virus. Prej tyre 1.640 kanë vdekur./Opinion.al

Pas