Kryesore

Kosova/ 730 infektime dhe 11 viktima në 24 orë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:26 - 08/11/20 |
Opi Nion

Vijojnë të jenë të larta numrat e infektimeve nga Covid 19 në Kosovë. Autoritetet kanë raportuar se në 24 orët e fundit janë shënuar 730 raste të reja në 1794 testime të kryera.

Në total 24.155 persona raportohen të infektuar që në nisje të pandemisë.

Ndërkohë 11 qytetarë kanë humbur jetën duke e çuar numrin e përjgithshëm të viktimave në 755.

 

Pas