Rajoni

Koronavirusi/ Rriten rastet në Greqi, regjistrohen 27 vdekje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:37 - 12/01/21 |
Semiljana Azizi

Greqia ka raportuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 866 raste të reja me koronavirus dhe 27 humbje jete.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se 337 pacientë janë intubuar në Njësitë e Kujdesit Intensiv. Mosha e tyre mesatare është 68 vjeç. 234 (69.4%) e të intubuarve janë burra. 85.8% e pacientëve të intubuar kanë një sëmundje bashkëshoqëruese ose janë të moshës 70 vjeç e lart.

Shteti helen raporton se që nga fillimi i pandemisë e deri më tani janë regjistruar 5329 vdekje në total, nga të cilat 3149 (59.1%) janë burra./Opinion.al

Pas