Kryesore

Koronavirusi, Rama paralajmëron lehtësim të masave


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:09 - 06/04/20 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar një hap të mirë masat e marra në tregun e Kombinatit.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama shprehet se disiplinimi i plotë këtë javë hap shtegun për lehtësimin e kufizimit të lëvizjeve me pikatore.

Po ashtu,  Rama thotë se sot do jetë gati dhe rritja e ndëshkimeve që parashikohet me burg për ata që nuk respektojnë distancimin social.

STATUSI NGA EDI RAMA

🔴 MiRË👍
🔴 VETËM DISIPLiNIMI I PLOTË KËTË JAVË NA HAP SHTEGUN PËR LEHTËSIMET ME PiKATORE
🔴 BRENDA DITËS SOT GATI RRITjA E NDËSHKIMEVE, QË I HAP RRUGË LEHTËSIMEVE SHKALLË-SHKALLË NË VIJIM/ Opinion.al

Pas