Aktualitet

Koronavirusi në Shqipëri, rritet numri i pacientëve në terapi intensive


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:24 - 22/05/20 |
el ida

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se pas një situate të qëndrueshme dhe të stabilizuar të rasteve që kanë kërkuar shërbim spitalor, sot kemi një rritje të rasteve në spitalin infektiv.

Aktualisht janë 173 persona aktivë me COVID19, prej të cilëve 17 janë të shtruar dhe 5 prej tyre janë në terapi intensive.

Sakaq, gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 174 qytetarë si të dyshuar të prekur me Covid19 dhe janë konfirmuar pozitivë 12 raste.

Deri më sot janë konfirmuar pozitivë me COVID-19 në të gjithë vendin 981 qytetarë. Prej tyre, rreth 79% janë të shëruar./ Opinion.al

Pas