Aktualitet

Koronavirusi në Shqipëri, konfirmohen 10 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:01 - 07/05/20 |
Opi Nion

Ditën e sotme ministria e Shëndetësisë ka deklaruar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 10 raste të reja me koronavirus.

Në total numri i të infektuarve në Shqipëri është 842. Ndërkohë, ministria njofton se në 24 orët e fundit janë kryer  275 testime nga ku rezultuan pozitivë; 3 në Tiranë, 3 në Krujë , 2 në Shkodër dhe 2 në Kamëz.

COVID-19 – Statistika (7 Maj 2020)

Teste të kryera                    9806

Raste pozitive                      842

Raste të shëruara               605

Raste Aktive                        206

Humbje jete                        31 (Qarku Tiranë 18, Durrës 6, Fier 3, Vlorë 1, Shkodër 2, Kukës 1)

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive është si vijon:

Tiranë                   96

Krujë                     69

Shkodër               16

Kamëz                  8

Kurbin                  4

Elbasan                3

Fier                       3

Mirditë                 2

Berat                     2

Durrës                  1

Korçë                    1

Lezhë                    1

Pas