Bota

Koronavirusi në Itali, 24 viktima dhe 907 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:29 - 06/07/21 |
Opi Nion

24 qytetarë kanë humbur jetën nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Itali. Po ashtu, në këtë shtet janë shënuar dhe 907 raste të reja me koronavirus nga 192,424 teste të kryera.

Autoritete shëndetësore bëjnë me dije se 1.835 qytetarë janë shëruar, ndërsa në njësinë e kujdesit intensiv janë të shtruar 187 pacientë, katër më pak se një ditë më parë, ndërsa në pavijonet e tjera Covid janë 1,271 të shtruar.

Aktualisht në rastet aktive janë 42,579. Që nga fillimi i pandemisë, në Itali kanë humbur jetën në total 127.704./ Opinion.al

Pas