Rajoni

Koronavirusi në Greqi, 484 raste të reja dhe 17 të vdekur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:23 - 31/01/21 |
Opi Nion

17 persona kanë humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Greqi. Po ashtu, në këtë shtete janë konfirmuar edhe 484 raste të reja me COVID-19.

Aktualisht numri i viktimave në Greqi ka shkuar në 5,796 që nga fillimi i pandemisë. Numri i përgjithshëm i rasteve është 156957, nga të cilat 52.0% janë burra.

Gjithashtu, 255 persona po trajtohen me intubim në spitale. Mosha e tyre mesatare është 69 vjeç.

Sakaq, mosha mesatare e personave që kanë vdekur është 79 vjeç dhe 95.5% kishin sëmundje shoqëruese./ Opinion.al

Pas