Rajoni

Koronavirusi, ja kur do t’i hap kufijtë Greqia


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:04 - 20/05/20 |
Opi Nion

Pas gati dy muaj izolim për shkak të koronavirusit, Greqia do të hapë kufinjtë e saj për turizmin në 15 qershor.

Lajmi është konfirmuar nga kryeministri grek Kiryakos Mitsotakis gjatë një samiti të përbashkët me të tjera vende të Ballkanit.

Kryeministri grek tha se do të hapen kufijtë në fillim të qershorit për udhëtimet e bizneseve, punëtorëve sezonal dhe për të anëtaret e familjeve që banojnë në vende të tjera. Ai ka sqaruar që hapja e kufijve turistikë do të jetë në 15 qershor./Opinion.al

Pas