Rajoni

Koronavirusi/ Humbin jetën 31 qytetarë gjatë 24 orëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:58 - 28/10/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Greqi kanë njoftuar se gjatë 24 orëve kanë humbur jetën 31 qytetarë nga COVID-19, teksa janë shënuar 2,984 raste të reja.

Totali i të infektuarve në shtetin fqinj shkon në 731,167. Bëhet e ditur se nga rastet e konfirmuara në shtatë ditët e fundit, 156 janë persona që kanë udhëtuar jashtë dhe 2,733 të tjerë janë raste kontakti.

Me rastet e sotme fatale, numri total i viktimave në vend shkon në 15,801, prej të cilëve 95.4% thuhet se kishin sëmundje shoqëruese.

Pas