Rajoni

Koronavirusi/ Greqia regjistron 1 239 raste të reja dhe 39 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:03 - 03/06/21 |
Opi Nion

Greqia ka regjistruar në 24 orët e fudit 1 239 raste të reja me COVID-19.

Ndërkohë, sipas raportimit të autoriteteve kanë ndërruar jetë 39 persona të cilët nuk kanë mundur ta fitojnë dot betejën me virusin.

Gjithashtu sipas njoftimit zyrtar janë shkruar 150 pacientë të rinj të infektuar. Rajoni me më shumë raste ditore është Atika me 590, ndjekur nga Selaniku me 148.

Bazuar në rastet e konfirmuara përgjatë 7 ditëve të fundit, 33 prej tyre kanë qenë persona që kanë ardhur jashtë vendit, ndërsa pjesa tjetër janë kontakte të rasteve të konfirmuara më herët pozitive./Opinion.al

Pas