Rajoni

Koronavirusi/ 81 raste të reja në Serbi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:09 - 25/03/20 |
Al Do

Serbia ka konfirmuar 81 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit dhe 1 viktimë.

Numri i përgjithshëm i personave të infekuar në Serbi është 384 ndër të cilën 4 persona kanë humbur jetën.

“Nëse, të dashur pensionist, dëgjoni këshillat e njerëzve të tjerë për të dalë pasi në të kundërt të gjitha varrezat e Beogradit do të jenë të vogla të na pranojnë të gjithë ne nëse dëgjoni këshillat e gabuara”, tha kryeministri Vucic.

Rreziku duket i madh për shkak të numrit të të kthyerve në atdhe. Të sapokthyerit dërgohen direkt në karantinë. Në mesin e të infektuarve kanë qenë një numër mjekësh dhe dhjetëra prej tyre janë në izolim.

Vetë Presidenti kishte thënë se ekziston mundësia e mbylljes së komunave qëndrore të kryeqytetit pasi gjysma e të infektuarve janë nga këtu. /Opinion.al

Pas